Samtec Inc. DW-32-08-F-S-200
DW-32-08-F-S-200
Part No.:
DW-32-08-F-S-200
Datasheet:
ShinYuaDW-32-08-F-S-200.pdf
Description:
CONN HDR 32POS 0.1 STACK T/H
NumberofPositions:
32
Pitch:
0.100 (2.54mm)
Length-OverallPin:
0.530 (13.462mm)
Length-Post(Mating):
0.220 (5.588mm)
Length-StackHeight:
0.200 (5.080mm)
Length-Tail:
0.110 (2.794mm)