Samtec Inc. DW-34-08-F-S-250
DW-34-08-F-S-250
Part No.:
DW-34-08-F-S-250
Datasheet:
ShinYuaDW-34-08-F-S-250.pdf
Description:
CONN HDR 34POS 0.1 STACK T/H
NumberofPositions:
34
Pitch:
0.100 (2.54mm)
Length-OverallPin:
0.530 (13.462mm)
Length-Post(Mating):
0.170 (4.318mm)
Length-StackHeight:
0.250 (6.350mm)
Length-Tail:
0.110 (2.794mm)