Samtec Inc. DW-36-07-F-S-270
DW-36-07-F-S-270
Part No.:
DW-36-07-F-S-270
Datasheet:
ShinYuaDW-36-07-F-S-270.pdf
Description:
CONN HDR 36POS 0.1 STACK T/H
NumberofPositions:
36
Pitch:
0.100 (2.54mm)
Length-OverallPin:
0.430 (10.922mm)
Length-Post(Mating):
0.050 (1.270mm)
Length-StackHeight:
0.270 (6.858mm)
Length-Tail:
0.110 (2.794mm)