Samtec Inc. DW-36-09-F-S-450
DW-36-09-F-S-450
Part No.:
DW-36-09-F-S-450
Datasheet:
ShinYuaDW-36-09-F-S-450.pdf
Description:
CONN HDR 36POS 0.1 STACK T/H
NumberofPositions:
36
Pitch:
0.100 (2.54mm)
Length-OverallPin:
0.730 (18.542mm)
Length-Post(Mating):
0.170 (4.318mm)
Length-StackHeight:
0.450 (11.430mm)
Length-Tail:
0.110 (2.794mm)