Samtec Inc. DWM-11-61-S-S-930
DWM-11-61-S-S-930
Part No.:
DWM-11-61-S-S-930
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Rectangular Connectors - Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
ShinYuaDWM-11-61-S-S-930.pdf
Description:
CONN HDR 11POS 0.05 STACK T/H
Packaging:
Bulk
Series:
Flex Stack, DWM
ProductStatus:
Active
NumberofPositions:
11
Pitch:
0.050 (1.27mm)
NumberofRows:
1
RowSpacing:
Length-OverallPin:
1.050 (26.670mm)
Length-Post(Mating):
Length-StackHeight:
0.930 (23.622mm)
Length-Tail:
0.120 (3.048mm)