Omron Automation and Safety E2E2-X10D2
E2E2-X10D2
Part No.:
E2E2-X10D2
Datasheet:
ShinYuaE2E2-X10D2.pdf
Description:
SENSOR PROX INDUCTIVE 10MM CYL
Packaging:
Bulk
Series:
E2E
SensingDistance:
0.394 (10mm)
OutputType:
NPN-NC, 2-Wire
ResponseFrequency:
400Hz
Shielding:
Shielded
Voltage-Supply:
10V ~ 30V
TerminationStyle:
Cable Leads
OperatingTemperature:
-25°C ~ 70°C