Omron Automation and Safety E2EH-X12B2-M1
E2EH-X12B2-M1
Part No.:
E2EH-X12B2-M1
Datasheet:
ShinYuaE2EH-X12B2-M1.pdf
Description:
SENSOR PROX INDUCTIVE 12MM CYL
SensingDistance:
0.472 (12mm)
OutputType:
PNP-NC, 3-Wire
ResponseFrequency:
100Hz
Voltage-Supply:
10V ~ 32V
TerminationStyle:
Connector
OperatingTemperature:
0°C ~ 100°C