Omron Automation and Safety E2E-S05S12-MC-C2
E2E-S05S12-MC-C2
Part No.:
E2E-S05S12-MC-C2
Datasheet:
ShinYuaE2E-S05S12-MC-C2.pdf
Description:
SENSOR PROX INDUCT 1.2MM CYLIND
Packaging:
Bulk
Series:
E2E
SensingDistance:
0.047 (1.2mm)
OutputType:
NPN-NC, 3-Wire
ResponseFrequency:
4kHz
Shielding:
Shielded
Material-Body:
Stainless Steel
Voltage-Supply:
10V ~ 30V
TerminationStyle:
Connector
OperatingTemperature:
-25°C ~ 70°C