Omron Automation and Safety E2E-X14B1T18-M1
E2E-X14B1T18-M1
Part No.:
E2E-X14B1T18-M1
Datasheet:
ShinYuaE2E-X14B1T18-M1.pdf
Description:
SENSOR INDUCT 14MM PNP M18 NO
Packaging:
Box
Series:
E2E NEXT
SensingDistance:
0.551 (14mm)
OutputType:
PNP-NO, 3-Wire
ResponseFrequency:
350Hz
Shielding:
Shielded
Voltage-Supply:
10V ~ 30V
OperatingTemperature:
-25°C ~ 70°C