Omron Automation and Safety E2E-X14MD1-M1GJ
E2E-X14MD1-M1GJ
Part No.:
E2E-X14MD1-M1GJ
Datasheet:
ShinYuaE2E-X14MD1-M1GJ.pdf
Description:
SENSOR PROX INDUCTIVE 14MM CYL
Packaging:
Bulk
Series:
E2E
SensingDistance:
0.551 (14mm)
OutputType:
NPN-NO, 2-Wire
ResponseFrequency:
400Hz
Shielding:
Unshielded
Voltage-Supply:
10V ~ 30V
TerminationStyle:
Cable with Connector
OperatingTemperature:
-25°C ~ 70°C