Omron Automation and Safety E2E-X18MY1-M4
E2E-X18MY1-M4
Part No.:
E2E-X18MY1-M4
Datasheet:
ShinYuaE2E-X18MY1-M4.pdf
Description:
SENSOR PROX INDUCTIVE 18MM CYL
Packaging:
Bulk
Series:
E2E
SensingDistance:
0.709 (18mm)
OutputType:
SCR-NO, 2-Wire
ResponseFrequency:
25Hz
Shielding:
Unshielded
Voltage-Supply:
20 VAC ~ 264 VAC
OperatingTemperature:
-25°C ~ 70°C