Omron Automation and Safety E2E-X1R5F1-R
E2E-X1R5F1-R
Part No.:
E2E-X1R5F1-R
Datasheet:
ShinYuaE2E-X1R5F1-R.pdf
Description:
SENSOR PROX INDUCT 1.5MM CYLIND
Packaging:
Bulk
Series:
E2E
SensingDistance:
0.059 (1.5mm)
OutputType:
PNP-NO, 3-Wire
ResponseFrequency:
2kHz
Material-Body:
Stainless Steel
Voltage-Supply:
10V ~ 40V
TerminationStyle:
Cable with Connector
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C