Omron Automation and Safety E2E-X30MC1L18-M1
E2E-X30MC1L18-M1
Part No.:
E2E-X30MC1L18-M1
Datasheet:
ShinYuaE2E-X30MC1L18-M1.pdf
Description:
SENSOR INDUCT 30MM NPN M18 NO
Packaging:
Box
Series:
E2E NEXT
SensingDistance:
1.181 (30mm)
OutputType:
NPN-NO, 3-Wire
ResponseFrequency:
200Hz
Shielding:
Unshielded
Voltage-Supply:
10V ~ 30V
TerminationStyle:
Connector
OperatingTemperature:
-25°C ~ 70°C