Omron Automation and Safety E2E-X40MB1TL30-M1
E2E-X40MB1TL30-M1
Part No.:
E2E-X40MB1TL30-M1
Datasheet:
ShinYuaE2E-X40MB1TL30-M1.pdf
Description:
SENSOR INDUCT 40MM PNP M30 NO
Packaging:
Box
Series:
E2E NEXT
SensingDistance:
1.575 (40mm)
OutputType:
PNP-NO, 3-Wire
ResponseFrequency:
100Hz
Shielding:
Unshielded
Voltage-Supply:
10V ~ 30V
TerminationStyle:
Connector
OperatingTemperature:
-25°C ~ 70°C