United Chemi-Con E32D101CSN823MEM9M
E32D101CSN823MEM9M
Part No.:
E32D101CSN823MEM9M
Datasheet:
ShinYuaE32D101CSN823MEM9M.pdf
Description:
CAP ALUM 82000UF 20% 100V SCREW
Capacitance:
82000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
LeadSpacing:
1.250 (31.75mm)
Size/Dimension:
3.000 Dia (76.20mm)
Height-Seated(Max):
8.625 (219.08mm)