United Chemi-Con E32D101HLS103MC79M
E32D101HLS103MC79M
Part No.:
E32D101HLS103MC79M
Datasheet:
ShinYuaE32D101HLS103MC79M.pdf
Description:
CAP ALUM 10000UF 20% 100V SCREW
Capacitance:
10000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
14.5mOhm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
12.62 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
15.3964 A @ 50 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.875 (22.22mm)
Size/Dimension:
2.000 Dia (50.80mm)
Height-Seated(Max):
3.125 (79.38mm)