United Chemi-Con E32D101HPN152MA41M
E32D101HPN152MA41M
Part No.:
E32D101HPN152MA41M
Datasheet:
ShinYuaE32D101HPN152MA41M.pdf
Description:
CAP ALUM 1500UF 20% 100V SCREW
Capacitance:
1500 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
80.9mOhm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
4.14 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
5.5062 A @ 50 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.500 (12.70mm)
Size/Dimension:
1.378 Dia (35.00mm)
Height-Seated(Max):
1.614 (41.00mm)