United Chemi-Con E32D101HPN392MA67M
E32D101HPN392MA67M
Part No.:
E32D101HPN392MA67M
Datasheet:
ShinYuaE32D101HPN392MA67M.pdf
Description:
CAP ALUM 3900UF 20% 100V SCREW
Capacitance:
3900 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
37.2mOhm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
7.26 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
9.6558 A @ 50 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.500 (12.70mm)
Size/Dimension:
1.375 Dia (34.93mm)
Height-Seated(Max):
2.625 (66.68mm)