United Chemi-Con E32D151HPN472TEE3M
E32D151HPN472TEE3M
Part No.:
E32D151HPN472TEE3M
Datasheet:
ShinYuaE32D151HPN472TEE3M.pdf
Description:
CAP ALUM 4700UF 150V SCREW
Capacitance:
4700 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage-Rated:
150 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
LeadSpacing:
1.250 (31.75mm)
Size/Dimension:
3.000 Dia (76.20mm)
Height-Seated(Max):
5.625 (142.88mm)