United Chemi-Con E32D201HPN222TDB7M
E32D201HPN222TDB7M
Part No.:
E32D201HPN222TDB7M
Manufacturer:
United Chemi-Con
Category:
Aluminum Electrolytic Capacitors
Package:
Datasheet:
ShinYuaE32D201HPN222TDB7M.pdf
Description:
CAP ALUM 2200UF 200V SCREW
Packaging:
Bulk
Series:
U32D
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
2200 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage-Rated:
200 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Polarization:
Polar
Ratings:
Applications:
General Purpose
RippleCurrent@LowFrequency:
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
LeadSpacing:
1.125 (28.58mm)
Size/Dimension:
2.500 Dia (63.50mm)
Height-Seated(Max):
4.625 (117.48mm)