United Chemi-Con E32D201HPS223MEE3M
E32D201HPS223MEE3M
Part No.:
E32D201HPS223MEE3M
Datasheet:
ShinYuaE32D201HPS223MEE3M.pdf
Description:
CAP ALUM 22000UF 20% 200V SCREW
Capacitance:
22000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
200 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
9.8mOhm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
26.29 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
34.9657 A @ 50 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
1.250 (31.75mm)
Size/Dimension:
3.000 Dia (76.20mm)
Height-Seated(Max):
5.625 (142.88mm)