United Chemi-Con E32D350HLN224MDB7M
E32D350HLN224MDB7M
Part No.:
E32D350HLN224MDB7M
Datasheet:
ShinYuaE32D350HLN224MDB7M.pdf
Description:
CAP ALUM 220000UF 20% 35V SCREW
Capacitance:
220000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
35 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
5.8mOhm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
32.08 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
35.9296 A @ 50 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
1.125 (28.58mm)
Size/Dimension:
2.500 Dia (63.50mm)
Height-Seated(Max):
4.625 (117.48mm)