United Chemi-Con E32D350HPN823MC92M
E32D350HPN823MC92M
Part No.:
E32D350HPN823MC92M
Datasheet:
ShinYuaE32D350HPN823MC92M.pdf
Description:
CAP ALUM 82000UF 20% 35V SCREW
Capacitance:
82000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
35 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
7.9mOhm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
22.26 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
24.9312 A @ 50 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.875 (22.22mm)
Size/Dimension:
2.000 Dia (50.80mm)
Height-Seated(Max):
3.661 (93.00mm)