United Chemi-Con E32D350LPN183MA54M
E32D350LPN183MA54M
Part No.:
E32D350LPN183MA54M
Datasheet:
ShinYuaE32D350LPN183MA54M.pdf
Description:
CAP ALUM 18000UF 20% 35V SCREW
Capacitance:
18000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
35 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
26.7mOhm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
8.33 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
9.3296 A @ 50 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.500 (12.70mm)
Size/Dimension:
1.375 Dia (34.93mm)
Height-Seated(Max):
2.125 (53.98mm)