United Chemi-Con E32D351HPN151TC54M
E32D351HPN151TC54M
Part No.:
E32D351HPN151TC54M
Datasheet:
ShinYuaE32D351HPN151TC54M.pdf
Description:
CAP ALUM 150UF 350V SCREW
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage-Rated:
350 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
LeadSpacing:
0.875 (22.22mm)
Size/Dimension:
2.000 Dia (50.80mm)
Height-Seated(Max):
2.125 (53.98mm)