United Chemi-Con E32D401HPN392MDD0M
E32D401HPN392MDD0M
Part No.:
E32D401HPN392MDD0M
Datasheet:
ShinYuaE32D401HPN392MDD0M.pdf
Description:
CAP ALUM 3900UF 20% 400V SCREW
Capacitance:
3900 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
400 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
39mOhm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
11.13 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
16.9176 A @ 50 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
1.126 (28.60mm)
Size/Dimension:
2.500 Dia (63.50mm)
Height-Seated(Max):
5.125 (130.18mm)