United Chemi-Con E32D401LLN252MCE3M
E32D401LLN252MCE3M
Part No.:
E32D401LLN252MCE3M
Datasheet:
ShinYuaE32D401LLN252MCE3M.pdf
Description:
CAP ALUM 2500UF 20% 400V SCREW
Capacitance:
2500 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
400 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
54mOhm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
LeadSpacing:
0.875 (22.22mm)
Size/Dimension:
2.000 Dia (50.80mm)
Height-Seated(Max):
5.625 (142.88mm)