United Chemi-Con E32D451HPN700TA79M
E32D451HPN700TA79M
Part No.:
E32D451HPN700TA79M
Datasheet:
ShinYuaE32D451HPN700TA79M.pdf
Description:
CAP ALUM 70UF 450V SCREW
Capacitance:
70 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage-Rated:
450 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
LeadSpacing:
0.500 (12.70mm)
Size/Dimension:
1.375 Dia (34.93mm)
Height-Seated(Max):
3.125 (79.38mm)