United Chemi-Con E32D500HPN142UA54M
E32D500HPN142UA54M
Part No.:
E32D500HPN142UA54M
Datasheet:
ShinYuaE32D500HPN142UA54M.pdf
Description:
CAP ALUM 1400UF 50V SCREW
Capacitance:
1400 µF
Tolerance:
-10%, +75%
Voltage-Rated:
50 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
LeadSpacing:
0.500 (12.70mm)
Size/Dimension:
1.375 Dia (34.93mm)
Height-Seated(Max):
2.402 (61.00mm)