United Chemi-Con E32D500HPN154MEA5M
E32D500HPN154MEA5M
Part No.:
E32D500HPN154MEA5M
Datasheet:
ShinYuaE32D500HPN154MEA5M.pdf
Description:
CAP ALUM 150000UF 20% 50V SCREW
Capacitance:
150000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
50 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
7.8mOhm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
36.22 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
40.5664 A @ 50 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
1.250 (31.75mm)
Size/Dimension:
3.000 Dia (76.20mm)
Height-Seated(Max):
4.125 (104.78mm)