United Chemi-Con E32D500HPN333MAB7M
E32D500HPN333MAB7M
Part No.:
E32D500HPN333MAB7M
Datasheet:
ShinYuaE32D500HPN333MAB7M.pdf
Description:
CAP ALUM 33000UF 20% 50V SCREW
Capacitance:
33000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
50 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
12.5mOhm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
17.22 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
19.2864 A @ 50 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.500 (12.70mm)
Size/Dimension:
1.375 Dia (34.93mm)
Height-Seated(Max):
4.625 (117.48mm)