United Chemi-Con E32D500HPN683VD79C
E32D500HPN683VD79C
Part No.:
E32D500HPN683VD79C
Datasheet:
ShinYuaE32D500HPN683VD79C.pdf
Description:
CAP ALUM 68000UF 50V SCREW
Capacitance:
68000 µF
Tolerance:
-10%, +20%
Voltage-Rated:
50 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
9.4mOhm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
24.55 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
27.496 A @ 50 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
1.125 (28.58mm)
Size/Dimension:
2.500 Dia (63.50mm)
Height-Seated(Max):
3.125 (79.38mm)