United Chemi-Con E32D500LPN303TDA5N
E32D500LPN303TDA5N
Part No.:
E32D500LPN303TDA5N
Datasheet:
ShinYuaE32D500LPN303TDA5N.pdf
Description:
CAP ALUM 30000UF 50V SCREW
Capacitance:
30000 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage-Rated:
50 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
LeadSpacing:
1.125 (28.58mm)
Size/Dimension:
2.500 Dia (63.50mm)
Height-Seated(Max):
4.125 (104.78mm)