United Chemi-Con E32D630HPN473MCB7M
E32D630HPN473MCB7M
Part No.:
E32D630HPN473MCB7M
Datasheet:
ShinYuaE32D630HPN473MCB7M.pdf
Description:
CAP ALUM 47000UF 20% 63V SCREW
Capacitance:
47000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
63 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
6.9mOhm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
23 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
25.76 A @ 50 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.875 (22.22mm)
Size/Dimension:
2.000 Dia (50.80mm)
Height-Seated(Max):
4.625 (117.48mm)