United Chemi-Con E32D630LPN682MA54M
E32D630LPN682MA54M
Part No.:
E32D630LPN682MA54M
Datasheet:
ShinYuaE32D630LPN682MA54M.pdf
Description:
CAP ALUM 6800UF 20% 63V SCREW
Capacitance:
6800 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
63 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
33.8mOhm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
6.68 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
8.1496 A @ 50 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.500 (12.70mm)
Size/Dimension:
1.375 Dia (34.93mm)
Height-Seated(Max):
2.402 (61.00mm)