United Chemi-Con E32D630LPS682MC48M
E32D630LPS682MC48M
Part No.:
E32D630LPS682MC48M
Datasheet:
ShinYuaE32D630LPS682MC48M.pdf
Description:
CAP ALUM 6800UF 20% 63V SCREW
Capacitance:
6800 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
63 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
LeadSpacing:
0.875 (22.22mm)
Size/Dimension:
2.000 Dia (50.80mm)
Height-Seated(Max):
1.875 (47.63mm)