United Chemi-Con E32D800HPN333MCE3M
E32D800HPN333MCE3M
Part No.:
E32D800HPN333MCE3M
Datasheet:
ShinYuaE32D800HPN333MCE3M.pdf
Description:
CAP ALUM 33000UF 20% 80V SCREW
Capacitance:
33000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
80 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
7.2mOhm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
25.86 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
28.9632 A @ 50 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.875 (22.22mm)
Size/Dimension:
2.000 Dia (50.80mm)
Height-Seated(Max):
5.625 (142.88mm)