United Chemi-Con E36D101LPN332TA67N
E36D101LPN332TA67N
Part No.:
E36D101LPN332TA67N
Datasheet:
ShinYuaE36D101LPN332TA67N.pdf
Description:
CAP ALUM 3300UF 100V SCREW
Capacitance:
3300 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
LeadSpacing:
0.500 (12.70mm)
Size/Dimension:
1.375 Dia (34.93mm)
Height-Seated(Max):
2.625 (66.68mm)