United Chemi-Con E36D101LPN682TAB7M
E36D101LPN682TAB7M
Part No.:
E36D101LPN682TAB7M
Datasheet:
ShinYuaE36D101LPN682TAB7M.pdf
Description:
CAP ALUM 6800UF 100V SCREW
Capacitance:
6800 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
LeadSpacing:
0.500 (12.70mm)
Size/Dimension:
1.375 Dia (34.93mm)
Height-Seated(Max):
4.625 (117.48mm)