United Chemi-Con E36D151HPN562MUA5M
E36D151HPN562MUA5M
Part No.:
E36D151HPN562MUA5M
Datasheet:
ShinYuaE36D151HPN562MUA5M.pdf
Description:
CAP ALUM 5600UF 20% 150V SCREW
Capacitance:
5600 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
150 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C