United Chemi-Con E36D201LPN183TEM9N
E36D201LPN183TEM9N
Part No.:
E36D201LPN183TEM9N
Datasheet:
ShinYuaE36D201LPN183TEM9N.pdf
Description:
CAP ALUM 18000UF 200V SCREW
Capacitance:
18000 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage-Rated:
200 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
LeadSpacing:
1.250 (31.75mm)
Size/Dimension:
3.000 Dia (76.20mm)
Height-Seated(Max):
8.625 (219.08mm)