United Chemi-Con E36D201LPN332TC92N
E36D201LPN332TC92N
Part No.:
E36D201LPN332TC92N
Datasheet:
ShinYuaE36D201LPN332TC92N.pdf
Description:
CAP ALUM 3300UF 200V SCREW
Capacitance:
3300 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage-Rated:
200 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
LeadSpacing:
0.875 (22.22mm)
Size/Dimension:
2.000 Dia (50.80mm)
Height-Seated(Max):
3.625 (92.08mm)