United Chemi-Con E36D201LPN822TDB7M
E36D201LPN822TDB7M
Part No.:
E36D201LPN822TDB7M
Datasheet:
ShinYuaE36D201LPN822TDB7M.pdf
Description:
CAP ALUM 8200UF 200V SCREW
Capacitance:
8200 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage-Rated:
200 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
LeadSpacing:
1.126 (28.60mm)
Size/Dimension:
2.500 Dia (63.50mm)
Height-Seated(Max):
4.625 (117.48mm)