United Chemi-Con E36D250LPN473TC79M
E36D250LPN473TC79M
Part No.:
E36D250LPN473TC79M
Datasheet:
ShinYuaE36D250LPN473TC79M.pdf
Description:
CAP ALUM 47000UF 25V SCREW
Capacitance:
47000 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
LeadSpacing:
0.875 (22.22mm)
Size/Dimension:
2.000 Dia (50.80mm)
Height-Seated(Max):
3.125 (79.38mm)