United Chemi-Con E36D251LPN103TEE3N
E36D251LPN103TEE3N
Part No.:
E36D251LPN103TEE3N
Datasheet:
ShinYuaE36D251LPN103TEE3N.pdf
Description:
CAP ALUM 10000UF 250V SCREW
Capacitance:
10000 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage-Rated:
250 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
LeadSpacing:
1.250 (31.75mm)
Size/Dimension:
3.000 Dia (76.20mm)
Height-Seated(Max):
5.625 (142.88mm)