United Chemi-Con E36D251LPN153TEM9M
E36D251LPN153TEM9M
Part No.:
E36D251LPN153TEM9M
Datasheet:
ShinYuaE36D251LPN153TEM9M.pdf
Description:
CAP ALUM 15000UF 250V SCREW
Capacitance:
15000 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage-Rated:
250 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Size/Dimension:
3.000 Dia (76.20mm)