United Chemi-Con E36D301HPC412TEE9M
E36D301HPC412TEE9M
Part No.:
E36D301HPC412TEE9M
Manufacturer:
United Chemi-Con
Category:
Aluminum Electrolytic Capacitors
Package:
Datasheet:
ShinYuaE36D301HPC412TEE9M.pdf
Description:
CAP ALUM 4100UF 300V SCREW
Packaging:
Bulk
Series:
U36D
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
4100 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage-Rated:
300 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C