United Chemi-Con E36D351LPN332TEE3M
E36D351LPN332TEE3M
Part No.:
E36D351LPN332TEE3M
Datasheet:
ShinYuaE36D351LPN332TEE3M.pdf
Description:
CAP ALUM 3300UF 350V SCREW
Capacitance:
3300 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage-Rated:
350 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
LeadSpacing:
1.252 (31.80mm)
Size/Dimension:
3.000 Dia (76.20mm)
Height-Seated(Max):
5.625 (142.88mm)