United Chemi-Con E36D401CJN222MC92M
E36D401CJN222MC92M
Part No.:
E36D401CJN222MC92M
Datasheet:
ShinYuaE36D401CJN222MC92M.pdf
Description:
CAP ALUM 2200UF 20% 400V SCREW
Capacitance:
2200 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
400 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
LeadSpacing:
0.875 (22.22mm)
Size/Dimension:
2.000 Dia (50.80mm)
Height-Seated(Max):
3.625 (92.08mm)