United Chemi-Con E36D451HPN222MDA5M
E36D451HPN222MDA5M
Part No.:
E36D451HPN222MDA5M
Datasheet:
ShinYuaE36D451HPN222MDA5M.pdf
Description:
CAP ALUM 2200UF 20% 450V SCREW
Capacitance:
2200 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
450 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
114.5mOhm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
6.86 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
9.604 A @ 3 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
1.126 (28.60mm)
Size/Dimension:
2.500 Dia (63.50mm)
Height-Seated(Max):
4.125 (104.78mm)